Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach przekazało ambulansy sanitarne pięciu placówkom w regionie, w tym Szpitalowi Miejskiemu w Gliwicach. Pojazdy, które zostały wycofane z systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, będą wspierać pracę medyków w Gliwicach, Katowicach, Tarnowskich Górach oraz Mikołowie.
Oficjalne przekazanie miało miejsce 23 czerwca w siedzibie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Waldemar Bojarun z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach, a także przedstawiciele obdarowanych instytucji, w tym Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego w Gliwicach.
– Otrzymany pojazd to dla nas istotne wsparcie w codziennej pracy na rzecz pacjentów. Jesteśmy wdzięczni Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Katowicach i zapewniamy, że ambulans będzie służył naszym pacjentom – mówił Przemysław Gliklich.
W ramach darowizny, która była wynikiem wniosku złożonego przez zastępcę prezydenta Gliwic, Łukasza Gorczyńskiego, do marszałka województwa, do gliwickiej placówki trafił samochód sanitarny marki Mercedes-Benz (model 316 Sprinter CDI) z noszami głównymi oraz transporterem. Wartość przekazanego pojazdu wynosi około 124 tys. 200 zł.
Oprócz Szpitala Miejskiego w Gliwicach, ambulansy trafiły również do Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach, Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach oraz Akademickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Mikołowie.